son dakika haberleriburçlargünlük burç yorumlarıgüncelgündem haberlerisporkimdirmagazinötvkdv3 sayfa haberlerihaberlerdolareuroaltınbitcoinmasterchefsurvuvor
DOLAR
18,5241
EURO
18,2430
ALTIN
1.011,74
BIST
3.392,13
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Salı Az Bulutlu
20°C
Çarşamba Az Bulutlu
21°C
Perşembe Az Bulutlu
21°C
Cuma Az Bulutlu
21°C

Kapalılık Siyaseti

Kapalılık Siyaseti
23.09.2022 01:40
0
A+
A-

Bu metin, 07/04/2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 6698 sayılı Şahsî Bilgilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında ferdî dataları işlenen kimselerin bilgilendirilmesi için hazırlanmış ve yayınlanmıştır. Şirketimize ilişkin internet sitesi üzerinden rastgele bir yahut birden fazla şahsî verisini paylaşan kimseler, bahis hakkında bilgilendirilmiş ve bu metinde yazan kaideleri kabul etmiş sayılır.

Veri Sorumlusu: Coinkolik.com ismine Kriptomeda Yayıncılık A.Ş.

Adres: JUSTWork – Meydan İstanbul AVM, Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No: 62 Ümraniye/İstanbul

1. Ferdî Dataların İşlenmesi ve Gayesi (Sebebi)

CoinKolik’e erişim sağlayan kullanıcılarımız açısından, direkt olarak ferdî dataları alınmamakta ve işlenmemektedir. Hakikaten sitemizin görüntülenmesinde şahsî dataların paylaşımı mecburî tutulmamaktadır. Lakin sitemiz üzerinden birtakım özelliklerin kullanılması, -örneğin haberlere yorum yapılması gibi- durumunda ad-soyad, yaş, cinsiyet, eğitim durumu vb birtakım şahsî datalar talep edilebilecek ve bu bilgiler işlenebilecektir. CoinKolik şahsî dataları, KVK Kanunu 5 ve 6. hususları ile uyumlu olarak aşağıdaki maksatlar için işlemektedir:

 • Kişisel ve irtibat bilgileri: Adı- soyadı, telefon, e-mail bilgileri siteye kullanıcı kayıt ve irtibat emelli kullanılmaktadır.
 • Üyelik Bilgileri: Cinsiyet, doğum tarihi, uygar hali, çalıştığı vilayet, eğitim durumu, meslek üzere bilgiler üye içi tanışma servislerinin yürütülmesi için saklanmaktadır.
 • Demografik, Site ve Uygulama Gezinim Dataları ve Başka bilgiler: Kullanıcıların ilgi alanlarını tanımlayarak toplanan dataların iş geliştirme, pazarlama, irtibat üzere operasyonel faaliyetlerin yürütülmesi ve geliştirilmesi ile birlikte kullanıcı tecrübesini arttırarak daha âlâ hizmet vermek için kullanılmaktadır.
 • Sosyal Ağ Bilgileri: Kullanıcıların mevcut toplumsal ağ hesapları ile siteye daha kolay erişim sağlamaları ve bu doğrultuda toplanan bilgilerin iş geliştirme, pazarlama, irtibat üzere operasyonel faaliyetlerin yürütülmesi ve geliştirilmesi ile birlikte kullanıcı tecrübesini arttırarak daha uygun hizmet vermek için kullanılmaktadır.

Yukarıda söz edilen bilgi bazlı emeller dışında genel olarak aşağıda belirtilen konular için de data toplanabilmektedir: CoinKolik üyelerine yayınlar göndermek,

 • CoinKolik üyelerine elektronik posta ile bülten göndermek ya da bildirimler de bulunmak,
 • CoinKolik üyesi ya da kullanıcıların sorularını cevaplamak ve aktif bir müşteri hizmeti sunmak,
 • CoinKolik üyelerine yeni hizmetler hakkında bilgi vermek,
 • CoinKolik yahut işbirliği içinde olduğu bireyler tarafından direkt pazarlama yapmak,
 • CoinKolik üyelerine gerektiğinde temas kurmak,

CoinKolik olarak kişisel dataların alınması ve işlenmesi, gerek milletlerarası ve gerekse iç hukuka büsbütün uygun olarak kullanıcılarımız için üstte yer verdiğimiz formda, sunduğumuz imkanlardan faal bir halde yararlanılması, kullanıcı ismine üyelik oluşturulması, toplumsal ağlar üzerinden erişim ile sitemiz imkanlarından faydalanılması üzere maksatlar yanında; çalışanlarımız açısından aktif bir işçi idaresinin sağlanması, çalışan memnuniyetinin artırılması, web sitemiz ile ticari alaka içerisindeki gerçek şahıslar açısından iş bağının sağlıklı ve süratli yürütülmesinin sağlanması gayeleriyle gerçekleştirilmektedir.

2. Ferdî Bilgilerin Toplanma Yöntemi

CoinKolik, 3. bireylerden şahsî bilgi toplanması hizmeti almaz ve bu halde kendi bünyesine transfer sağlamaz. CoinKolik’teki şahsî datalar, kullanıcılarımız tarafından doldurulan üyelik formları, toplumsal ağlara verilen erişim müsaadesi üzerine erişimi mümkün olan datalar, çeşitli mukavele ve formlar, çalışanlarımızca ibraz edilen ve özlük belgesinde saklanan datalar, iş ortaklarımız ve ticari ilgi içerisinde olduğumuz paydaşlarımız tarafından sunulan bilgiler ile toplanmaktadır. Bilgilerin toplanması kelamlı yahut yazılı olabileceği üzere, burada sayılan prosedürlere bağlı kalınmaksızın elektronik ortamda yahut otomatik ya da otomatik olmayan formüllerle de gerçekleştirilebilir. CoinKolik’e rastgele bir biçimde sunulan ferdî bilgilerin doğruluğu ve yeniliğinden, ferdî bilgi sahibi sorumludur. Bu nedenle çıkacak her türlü ihtilaf ve tüzel ya da cezai sorumluluk şahsî data sahibine aittir.

3. İşlenen Şahsî Bilgilerin Aktarılması

CoinKolik olarak hukuka uygun surette toplanan ve işlenen ferdî bilgileriniz, küme şirketlerimiz, iş ortaklarımız yahut ilgili mevzuat gereği resmi kurum ve kuruluşlar ya da sair gerçek yahut hukuksal özel ve kamu hukuku şahıslara yurt içi yahut yurt dışı aktarılabilecektir. Şahsî datalar, sunduğumuz hizmet kalitesinin artırılması yahut ilgili mevzuat uyarınca yükümlülüklerimiz çerçevesinde 3. bireylere aktarılır.

4. Özel Nitelikli Ferdî Veriler

Özel nitelikli şahsî bilgiler; öğrenildiği taktirde ilgili kişinin mağdur olmasına yahut ayrımcılığa maruz kalmasına neden olabilecek nitelikteki bilgiler olup; KVK Kanunu 6. hususunun 1. fıkrasında şu biçimde sayılmaktadır: Bireylerin ırkı, etnik kökeni, siyasi kanısı, felsefi inancı, dini, mezhebi, yahut öbür inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf yada sendika üyeliği, sıhhati, cinsel hayatı, ceza mahkumiyeti, ve güvenlik önlemleriyle ilgili dataları ile biyometrik ve genetik dataları. Özel nitelikli şahsî dataların kanunda açıkça yetki verilen durumlar dışında ilgilinin açık isteği olmaksızın işlenmesi yasaktır. Bu kapsamda; CoinKolik tarafından bu çeşit ferdî bilgiler Kanun gereği işlenmesi gereken durumlar dışında işlenmez yahut ilgilinin açıkça isteği alınarak KVK Kanunu 6. hususu uyarınca belirtilen kurallara uygun olarak işlenir.

5. Ferdî Bilgi Sahibinin Hakları

CoinKolik’e direkt yahut dolaylı olarak sunmuş olduğunuz şahsî dataların sahibi olarak,

 • Kişisel data işlenip işlenmediğini öğrenme
 • Kişisel bilgileri işlenmişse buna ait bilgi talep etme
 • Kişisel dataların işlenme gayesini ve bunların gayesine uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme
 • Yurt içinde yahut yurt dışında şahsî dataların aktarıldığı üçüncü şahısları bilme
 • Kişisel bilgilerin eksik yahut yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme
 • Mevzuattan kaynaklı haller gizli olmak üzere, şahsî bilgilerinizin işlenmesini gerekli kılan koşulların kalkması halinde kayıtların silinmesini, yok edilmesini yahut anonim hale getirilmesini isteme
 • Kişisel datalarınızın düzeltilmesi yahut silinmesi, yok edilmesi ya da anonim hale getirilmesine ait değişikliklerin, şahsî bilgilerin aktarıldığı 3. Şahıslara bildirilmesi isteme
 • İşlenen bilgilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla tahlil edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme
 • Kişisel dataların kanuna alışılmamış olarak işlenmesi sebebiyle ziyana uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahipsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.